# Mer skrot i ansiktet
Author: MP160

Skaffade mig en off center labret för ett par månader sedan och idag var jag där igen, hos min kära piercare Jonas på Magic Lines i Västerås, den här gången för en nål i näsvingen. Gjorde **betydligt** ondare än jag förväntade mig men ändå var det såå värt det. Axilur hade rätt, har man en gång börjat med piercings så äre ingen återvändo, haha. Jag är helt körd, vill bara ha mer och mer och mer... ![Foten i munnen](http://bodyart.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-foot-in-mouth.gif "Foten i munnen")

_Jag är inte fullt lika ond som jag ser ut att vara på bilden dock :P_

## Comment 1
Author: Karmatarerskanise

Snyggt :)

## Comment 2
Author: MP160

Tack Hera :)

## Comment 3
Author: Frogge33

Snyggt ;) har själv en :P

## Comment 4
Author: MP160

#3 Man tackar :) Var den svårläkt för dig?

## Comment 5
Author: Ellenfyrkant

Najs bajs! Go for it skrot. Jag försöker hålla mig till min septum och helix jag. ;)

## Comment 6
Author: MP160

#5 Äh, vad är det för mening med att hålla igen? Man lever bara en gång ;D

## Comment 7
Author: Ellenfyrkant

#6 Ja det beror ju på hur man ser på saken, visst man lever bara en gång. Men större delen av mitt liv kommer jag troligtvis vilja vara piercing-fri i ansiktet men då går man ändå med de där fula små groparna. I'm thinking of my beauty future.

## Comment 8
Author: MP160

#7 Ja, du har en poäng :P

## Comment 9
Author: Frogge33

#4 Nja... den var inte så jätte svårläkt, men det tog ett tag för min att läka för jag tvättade för ofta. Men jag gjorde den i oktober (tror jag kommer inte riktigt ihåg) och nu i april så är den typ helt färdig läkt. Så det lär gå bra för dig.... och plus att jag var en riktig idiot som gjorde den med pistol, så den kan ha varit det som gjorde att det tog lite extra länge att läka. Hoppas din läker fint :)

## Comment 10
Author: Liss

Grattis till ny piercing ;)  
Och det är likadant med tatueringar, en beroendesak.  
Dock känns som piercingar är något man tröttnar lite på tillslut. Turligt nog kan man ta ut dem då också.

## Comment 11
Author: MP160

#9 Har också det problemet, två gånger om dagen är för mycket tycker näsan... Var samma med läppen.

#10 Tack! Jo tid för tatuering är på G också ![Foten i munnen](http://bodyart.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-foot-in-mouth.gif "Foten i munnen")

## Comment 12
Author: Liss

#11 Hehe, lycka till att hålla dig från det sen ;)

## Comment 13
Author: Frogge33

Aaaa jag hade samma problem. Två gånger per dag vart för mycket, så ibörjan körde jag på en gång per dag och sen gick jag över till en gång vart andra dag :P då läkte dat bra ;)
