Bodyart iFokus

Bodyart

Etikett: frågor-och-svar
Läst 787 ggr
Emeliejosefinaa
0

Ta ut och sätta in

Hej! Har för tillfället en smiley som är drygt ett halvår. Dock är de lite tråkigt att min pappa inte alls gillar den. Vill för tillfället piercade naveln. Och om jag tar ut smileyn får jag piercade naveln. Men frågan är om det är försent att piercade naveln under december ? :s Super super tacksam för svar

Charlott_
0
#1

Varför skulle de vara försent? Bara du tvättar och håller den ren så läker den som den ska! :)

Emeliejosefinaa
0
#2

Ja, jo. Funderade också på de. Men av dem jag känner ska läkningstiden vara "ute" när sommaren kommer. Om du förstår vad jag menar :)

Charlott_
0
#3

#2 Med de är ju vinter nu! Och din piercin kanske redan är läkt innan sommaren, vem vet? Men att sätta ''regler'' när man får ta och inte ta låter ju bara dumt!

Man rekomenderar de inte men de är ju som sagt vinter nu! :)

Emeliejosefinaa
0
#4

Rekomenderar vad ? :)

Charlott_
0
#5

#4 Att pierca på sommaren då de är varmt.

Karmatarerskanise
2
#6

Det är bara rötmånaderna augusti och september som man ska vara försiktig med. Men även då piercar sig folk. Vill du pierca naveln är det bara att köra.

Emeliejosefinaa
0
#7

Okej! Tack så mycket :)