Bodyart iFokus

Bodyart

Etikettallmänt
Läst 2206 ggr
[aslhan]
0

klippa tungbandet

nån som gjort hur käns det

ChristineL
0
#1

Menar du klippa tungbandet? Varför ska du göra det? Har inte hört talas om att det finns studios som gör det, däremot kan man göra det på små barn som har för kort tungband så dom har svårigheter att äta. Min dotter fick göra det men då med lokalbedövning såklart.

Karmatarerskanise
0
#2

Ändrade rubriken.

[aslhan]
0
#3

1 för det häftigt att se ut som han i kiss

ChristineL
0
#4

#3 - Det kan du inte räkna med att du kommer göra ;) "Han i Kiss" har för övrigt ett namn.

[aslhan]
0
#5

4 ja men kommer ej på nu

[aslhan]
0
#6

4  vad då det kan du ej räkna med att göra nehä varför då

ChristineL
1
#7

#6 - För att det blir inte så stor skillnad, absolut max 1 cm. och jag har fortfarande inte hört talas om någonstans när man kan göra det av annat än medicinska skäl.

[JeanetteK]
2
#8

Jag tror att gene simmons har en väldigt lång tunga från början. Jag hade två killar på dagis som klippte sina tungband för att de hindrade deras språk. Men inte fick de så värst mycket längre tunga. 🙂

[aslhan]
0
#9

4 klippa  skalpel tar han på percingen här

Karmatarerskanise
0
#10

Om du inte har en väldigt lång tinga kommer du inte se ut som gene ;) så att göra det för att du vill se ut så är nog inte jättebra.

[aslhan]
0
#11

tack för alla svar