Dum fråga;)
Ja det kanske är en dum fråga, men vafan. Om ni tatuerar ett citat som, ja ngn "hittat" på. Jag tänker typ en känd person som Paul Walker och hans citat, måste man skriva in personens namn då? Måste o måste. Funderat lite på de för vissa använder ju situationstäcken.
Nej, tror jag absolut inte man behöver.
Jag tex har designat en tatuering ihop med tatueraren ifråga. Då detta är på foten så syns det varje år när jag har ballerinaskor o dylikt. Några år efter jag gjort min så såg en kompis en exakt likadan på en tjej när hon var hos tandläkaren. Vad ska jag säga? Jag får väl vara stolt över att hon gillade den🙂 Tatueringen gjordes 2007 om jag minns rätt så folk har kunnat härma den rätt bra, då den cirkulerade på internet i olika forum.
Det finns inga dumma frågor 😉
"Better Yehet today than Kkaebsong tomorrow"
Todays fortune: You're shit out of luck
Nej det måste man absolut inte när det är en tatuering. Hade det däremot varit en tidningsartikel eller skoluppgift måste man ha med källa på citatet. ;)