Hur lång tid tog det?
Hur lång tid tog det för eran tatuering att läka? De lär ju vara otroligt individuellt, men är väldigt nyfiken på just era.
Med läkt menar jag- Inga sårskorpor kvar, slätt och fint.
Liss - Moderator @ Bodyart.iFokus ☆
Hmm, minns inte. en eller två veckor tror jag det var.

Jag har dåligt läkkött så för mej tog det närmare en månad innan det läkt, men trots att jag läker sakta så får jag väldigt sällan infektioner =)
_**/Mvh Anne
**~Sajtvärd på Blandrashundar ~Medarbetare på Support
_Hundägare i Norrbotten? Välkommen till oss på Hundhuset!
Tog 5-6 dagar för den lilla och ca 8-9 dagar för den stora (i svanken). =)

hmm… 1-2 veckor tror jag..
____________________________________________________
Linn
Sajtvädinna Florist.ifokus
Medarbetare GodaNyheter.ifokus och Barnlöshet.ifokus
en vecka till tio dagar ungefär (för alla mina)
Kommer inte ihåg exakt. Den på armen läkte i princip på en gång, den på ryggen var värst och tog nog strax över 2 veckor och den på benet drygt 2 veckor.
Mvh, Sara. Värd på Spetsar & urhundar

Alla mina tog ca. 10 dagar tror jag men jag har ju inga stora och jag läker väldigt fort =)

Jag haft aldrig en enda sårskorpa på min tatuering.. den såg likadan ut hela tiden. Den ömmade aldrig heller.. eller kliade.. så jag tror att den läkte helt på en vecka ungefär. :)
Ja, vad jag förstått så går de jäkligt fort med tatueringar. Tycker de är lite underligt egentligen. De är ett sår, ett öppet sår och ändå läker de fortare än andra vanliga sår tycker jag.
Min största i svanken läkte på 1½ vecka och dem andra två kanske på 5 dagar. Otroligt egentligen.
Liss - Moderator @ Bodyart.iFokus ☆
#9 men det är ju äldigt ytliga sår :)
#10 Jo visserligen.. men de är ändå färg i såren desutom!:)
Liss - Moderator @ Bodyart.iFokus ☆
Ja de e ju iof sant.
Min tog knappt två veckor och läka ihop.
Värdinna på Fantasy
Medarbetare på World of Warcraft

Ca två veckor tog det för den på underarmen att läka ut helt.
Det är vad vi tror att vi redan vet som hindrar oss från att lära oss nytt.

Jag läkte relativt fort trots dåligt immunförsvar:)

Tror det var en vecka kanske..

Från 5 dagar (helt stängd och utan skorpa) till flera veckor med min ödla på foten. Den sitter under fotknölen på väg upp på foten så det är ett väldigt knepigt ställe. Och så handen då fårstås blev det nå knöl med. Har en stjärna där andra brukar ha luffarprickar och hela stjärnan lossnade ve och fasa!

