
hjälp med skiss.
hej hej
jag är rätt ny inne på denna sida.
men jag tänkte höra om någon här inne som är bra på att rita, har möjligheten att skissa upp ett "lejon" till mig.
det ska inte vara så jätte detaljrikt men samtidigt ska det synas att det är ett lejon, nästan som de lejon man brukar se på sköldar men inte så örn liknande som de jag sett kan vara.
lejonet ska se ut att klättra på min skuldra, man ska se hur den "trycker" in klorna i skinnet när den klättrar. och det ska vara ett helt lejon (svans till huvud) :P.
det är tänkt att den ska vara cirka 20 cm lång och sitta på min skuldra.
någon som känner sig manad att skissa upp den åt mig?
jätte tacksam för hjälp :)
kolla på "teckning" ist
Ett tips är som sagt teckning.ifokus
Annars kan du ju alltid gå till en tatuerare, eftersom det är deras jobb att rita upp saker till kunden :) Bara att berätta om dina idéer så fixar dem det.
Liss - Moderator @ Bodyart.iFokus ☆
internet kan va till hjälp oxå. det är ett rätt vanligt motiv så du ska nog inte ha så svårt för att hitta inspiration :)

tack :)