piercing i läppen
jag tog just ur min piercing i läppen för att jag skulle byta men det funka inte. Har/hade en ring och nu får jag inte tillbaka kula och min fråga är :
Hur länge måste jag vänta tills den har läkt ihop igen så att jag kan ta hål igen i samma hål/ställe.
Det vore snällt om någon svarar
Jag vet inte, men det är inge speciellt brottom. jag brukar använda en sax för att bända upp ringen lite för att få in kulan. Du kan ju under tiden sätta in ringen och tejpa lite eller nått för att du inte ska tappa den under natten
okej, men nu har jag tagit ur den och tänker låta den växa igen. Men vet du hur länge jag måste vänta tills jag kan en ny piercing i samma hål ?!
Gå till en pericingstudio dom kan säkert hjälpa dig att leda upp hålet. :)
"Weather forecast for tonight: dark." ~ George Carlin
Varför måste du låta det läka ihop?
Du kan göra det när som helst..
Tråkigt att du tog ut den. De flesta salonger kan hjälpa till att byta smycke för ca 20 kr.
Förstår inte heller varför du ska låta det växa ihop? Är ju bar aatt ha piercingen i, utan kulan och gå till en studio så dom kan stänga den. Blir ju dyrt om man låter det växa igen var gång man inte lyckas stänga.