Blommor!
Hey!
Sitter och skissar på en ny tatuering
Det jag tänkt mig är att ha blommor som symboliserar dem som står mig närmast här i livet
Problemet är nu bara att jag har Total idétorka och kan inte komma på någon fin blomma som skulle passa, och som är i ganska färg glada nyanser
Någon vänlig själ som har koll på blommor passande en tatuering?
// Cinxxx
jag fick det väldigt lätt för mig då jag också ville göra en tatuering som skulle symbolisera mina tre syskon, (fyra med mig)
Vi är redan döpta till blomnamn allihopa så det blir en blomma för varje syskon på ryggen!
Har tid bokad den 23:e augusti och jag längtar som en galning!
Det blir en viol, en linnea, en jasmin och en kung karl spira!
Jag hoppas och tror verkligen att det blir bra :)
Har du kommit fram till något?
Låna en bok på biblioteket med blommor i. Har själv hittat en jättebra bok på loppis där alla blommor är tecknade så man ser verkligen hur de skulle göra sig på huden.
Sajtvärd på Iller.ifokus
Ja, låna böcker på biblan med foton på blommor. Det gjorde jag.

Inbäddat innehåll kan använda tredjepartscookies och spårningsskript.
tusensköna, solros, finns många. Som de andra sagt, gå till biblioteket och kolla i böcker eller gå till en blombutik så hittar du säkert en jättefin blomma som tilltalar just dig. :)
/Frida
Medarbetare på Sång.ifokus.
Stå på dig, annars gör någon annan det.
Orkidéer är något jag själv gillar mycket, och de finns ju i massor av olika utformningar och färger. 
Mvh Alex
Värd för Ridsport
Medarbetare på Islandshäst