Någon som har något tips :)
Fjärilar, rosenbuskar eller andra taggiga grenar tror jag att skulle passa in! Även blommor (inte rosor) skulle nog vara snyggt! Hur de ska sitta o.s.v. är bäst att gå till en tatuerare att prata om, de kan det där! 
Detta är givetvis bara ett förslag! Du kanske kommer på någonting bättre själv. Jag brukar sitta och titta på tatueringar på internet för att få mina idéer. Även om jag tittar på en tatuering som föreställer t.ex. en båt, så kan jag få en idé om att tatuera in ett dinosaurieskelett. Haha! Betydelserna och uttrycken i tatueringarna jag tittar på får mina tankar att flöda! 
Lycka till!
Tack så mkt :) Ska kika vidare på om jag hittar någon inspiration utifrån dina förslag! :)
murgröna?
Mvh. Silverhuldra
det hade jag inte tänkt på, det kanske skulle vara nånting det! Nu finns det helt plötsligt mkt bra idéer. törnsnår+ fjärliar eller murgröna, svårt xD